Masz pytania?
Nasi eksperci czekają na Twój kontakt,
skorzystaj z infolinii:
z telefonów stacjonarnych: 801 802 050*
z telefonów komórkowych: +48 58 770 94 45
*koszt połączenia jak za 1 impuls wg taryfy operatora
Konsultanci są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00
Gorączkowe tempo współczesnego życia, z jego naciskiem na szybkość i wydajność, czasami powoduje paradoksalne efekty. Mimo że nigdy wcześniej nie używaliśmy tak wielu substancji chemicznych w naszym codziennym życiu, liczba alergii i infekcji dróg oddechowych znacznie wzrosła na całym świecie w ostatnich dziesięcioleciach.
Aby chronić siebie oraz zapobiegać rozprzestrzenianiu się zarazków, niezbędna jest nauka podstaw higieny. Jednak czy to w krajach bogatych czy krajach rozwijających się, nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Istnieją proste, naturalne zasady, które wciąż bywają pomijane lub zaniedbywane. Najczęstsze błędy, których powinniśmy unikać, to:
I.

1. Brak lub niedokładne mycie rąk

Od najmłodszych lat mówi się nam, że mycie rąk pełni kluczową role w zapobieganiu rozprzestrzeniania się zarazków. Niemal 70% mikroorganizmów przenoszonych jest poprzez ręce, które są w kontakcie z wieloma przedmiotami codziennego użytku, takimi jak klamki, toalety, umywalki itp. Prawie połowie chorób zakaźnych można zapobiegać poprzez prawidłowe mycie rąk. Ten naturalny środek higieny powinien być prawidłowo używany tak często, jak to możliwe: użyj mydła, potrzyj, spłucz, wysusz.
Homepage article right
              image
II.

Brak higieny osobistej

Ten temat jest niestety wciąż aktualny w XXI wieku. Podczas gdy niektórzy traktują branie prysznica jako przykry obowiązek, prawie 3 miliardy ludzi wciąż nie ma dostępu do czystej wody2. Dbanie o włosy, zęby oraz skórę nie tylko chroni przed niechcianymi zapachami, ale także przed infekcjami oraz ogranicza rozprzestrzenianie się bakterii. Dbanie o siebie jest nie tylko źródłem dobrego samopoczucia dla Twojego ciała i ducha, ale także oznaką dobrych manier.
Lamarque Article 1
III.

Nadużywanie żelu dezynfekującego

Żele dezynfekujące stały się częścią naszego życia codziennego zarówno w domu, jak i przestrzeni publicznej i są wysoce rekomendowane do walki z rozprzestrzenianiem się bakterii i wirusów. Jednakże używanie tych produktów nie jest pozbawione wad. Chociaż żel hydro-alkoholowy niszczy mikroorganizmy znajdujące się na dłoniach, osłabia przy tym barierę skórną i pozwala wnikać substancjom zaburzającym gospodarkę hormonalną, mającym szkodliwy wpływ na nasz organizm. Niewłaściwe używanie środków do dezynfekcji, na przykład na zbyt dużej powierzchni, może również prowadzić do zatrucia, szczególnie u dzieci.
IV.

Zaniedbywanie domu

Czy odkurzasz częściej niż raz w tygodniu? Regularnie dezynfekujesz toalety? Dokładnie wycierasz kurze? Dbanie o czystość w domu nie jest już na liście codziennych priorytetów: nie ma na to czasu! Jednak sprzątanie jest jednym z najważniejszych środków zapobiegawczych, pozwalającym powstrzymać rozprzestrzenianie się zarazków. Nasze domy są lepiej izolowane, bardziej ogrzewane i mniej wentylowane, co czyni je doskonałą pożywką dla bakterii i roztoczy. Ich obecność w pościeli, miękkich zabawkach, kanapach, zasłonach, dywanach i odzieży często przekracza próg uczulenia i staje się przyczyną połowy reakcji alergicznych.
V.

Nierozważne stosowanie środków chemicznych

Środki chemiczne oferują gwarancję nienagannej higieny. Nie są one jednak pozbawione konsekwencji zdrowotnych. Zatrucia, alergie, problemy z oddychaniem i choroby układu oddechowego to ryzyko spowodowane szkodliwymi cząsteczkami zawartymi w produktach gospodarstwa domowego lub przez nie uwalnianymi. W środowisku medycznym i zawodowym problem jest szczególnie istotny, gdy chemikalia są stosowane niedbale i w dużych ilościach.
Homepage article right
              image
Lamarque Article 1
VI.

Pranie w niskich temperaturach

Pranie w niskich temperaturach nie tylko chroni tkaniny, ale również bakterie, według badań słynnego Instytutu Pasteura w Paryżu. Zgodnie z zaleceniami oragnów zdrowia publicznego, aby skutecznie pozbyć się bakterii, należy prać przynajmniej w 60°C przez minimum 30 minut.
Regularne stosowanie tych prostych i naturalnych środków higieny ma decydujący wpływ na zapobieganie infekcjom i jakość naszego środowiska życia. Konieczne jest, żebyśmy chronili siebie tak dobrze, jak to możliwe, kiedy używamy środków chemicznych, które znane są ze szkodliwego pływu na ludzkie zdrowie w perspektywie długoterminowej. Istnieją jednak bardziej ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania – jedno z nich to para wodna. Para jest używana od dawna w środowisku medycznym i stanowi naturalną alternatywę dezynfekcji ubrań, powierzchni, mebli oraz obiektów znajdujących się w domu. Odkryj Ultradelikatną Suchą Parę (DMS) Laurastar