Masz pytania?
Nasi eksperci czekają na Twój kontakt,
skorzystaj z infolinii:
z telefonów stacjonarnych: 801 802 050*
z telefonów komórkowych: +48 58 770 94 45
*koszt połączenia jak za 1 impuls wg taryfy operatora
Konsultanci są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00
Dezynfekcja wnętrza twojego domu jest teraz kluczowa – bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Niemal 80% czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, które są coraz lepiej izolowane, a jakość powietrza, którym oddychamy ma istotny wpływ na nasze zdrowie. Wiele mikroorganizmów, bakterii, roztoczy i pyłków znajduje sie na powierzchniach, tkaninach i przedmiotach, a pozbycie się ich jest prawdziwym wyzwaniem. Jest wiele sposobów na czyszczenie i dezynfekcję pomieszczeń mieszkalnych, ale nie wszystkie działają jednakowo. Wybraliśmy te, które są najbardziej naturalne i efektywne.
I.

Otwórz okna

To zdecydowanie najbardziej oczywiste rozwiązanie. Wnętrze jest generalnie bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz (od 5 do 7 razy), a regularne wietrzenie jest konieczne. Odpowiednia wentylacja usuwa lotne związki organiczne, które gromadzą się w powietrzu. Regularna wentylacja redukuje także wilgotność i temperature pomieszczeń, co pozwala zapobiegać rozwojowi mikrobów i roztoczy.
Homepage article right
                        image
Oto kilka zasad, których należy przestrzegać w celu zapewnienia prawidłowej wentylacji:
  • Każdego dnia otwórz całkowicie okna na przynajmniej 15 minut, jeśli to możliwe nawet kilka razy w ciągu dnia jeśli spędzasz dużo czasu w domu. Im silniejszy prąd powietrza, tym szybsza i wydajniejsza wymiana powietrza.
  • Wietrz pomieszczenia przez cały rok, nawet zimą. Zazwyczaj w zimie wietrzymy mniej, ze względu na zachowanie ciepła, co jest błędem. Otwieranie okna nawet na kilka minut sprawi, że powietrze będzie mniej wilgotne i zdrowsze.
  • Latem unikaj otwierania okien w najgorętszych momentach dnia by wietrzenie było bardziej skuteczne
  • Pamiętaj by wietrzyć po majsterkowaniu, prysznicu czy przygotowywaniu posiłku
  • Główną zaletą tego rozwiązania jest jego naturalność i to, że zajmuje jedynie kilka minut każdego dnia. Wyrób sobie ten nawyk!
Lamarque Article 1
II.

Kup rośliny domowe

Farby, detergenty, dezodoranty, rozpuszczalniki itd. – w naszych domach jest mnóstwo źródeł zanieczyszczeń. Dobra wiadomość jest taka, że w walce z nimi nie jesteś sam. Badania przeprowadzone we Francji (Phyt’air) oraz w Stanach Zjednoczonych (NASA Clean Air Study) pokazują, że rośliny posiadają zdolność do oczyszczania konkretnych substancji znajdujących się w powietrzu.
Oczywiście nie musisz zamieniać swojego domu w dżunglę, ale kilka roślin oczyszczających powietrze może ozdobić wnętrze, jednocześnie dbając o Twoje zdrowie.
Dobrze wiedzieć, że istnieje szeroka gama roślin domowych. Niektóre pochłaniają różne związki lotne, inne natomiast mogą powodować alergie. Zanim więc kupisz rośliny, dowiedz się więcej na temat ich właściwości i upewnij się, że rozróżniasz gatunki. Zaleca się również nie stawiać roślin w sypialni.
III.

Zaufaj naturze

Zmagając się z mnożącymi się bakteriami i mikrobami często sięgamy po wiele różnych, chemicznych środków czyszczących. Jednak pod pozorem skuteczności mogą one zawierać alergeny oraz mogą być substancjami szkodliwymi, drażniącymi czy nawet żrącymi. Istnieją nawet pewne specjalistyczne produkty, których nie potrzebujemy na co dzień. Oto kilka sprawdzonych, naturalnych alternatyw:
  • Czarne mydło jest idealne do mycia podłóg oraz dezynfekcji wszystkich powierzchni i pokryć. Ale to nie wszystko – może być także używany jako odplamiacz lub środek owadobójczy, a dodatkowo pięknie pachnie!
  • Sok z cytryny: cytrusy to Twoi sprzymierzeńcy. Są doskonałym i naturalnym środkiem przeciwzakaźnym, antyseptycznym i przeciwwirusowym, mają również przyjemny zapach i pozwalają na łatwe sprzątanie domu.
  • Ocet jabłkowy: jeszcze bardziej efektywny niż ocet winny. Możesz używać go do czyszczenia niewielkich powierzchni lub rozcieńczyć I używać do mycia podłóg. Nie martw się – zapach octu zniknie bardzo szybko, a dodatkowo ocet sprawdzi się także w Twojej kuchni podczas gotowania.
  • Olejek z drzewa herbacianego - idealny dodatek do czarnego mydła. Nada piękny zapach, zdezynfekuje i wyeliminuje wirusy, grzyby i inne mikroorganizmy, dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym
IV.

Siła pary wodnej

Wszystkie powyższe rozwiązania są proste i naturalne, a jednocześnie skuteczne w walce z mikrobami. Redukują zanieczyszczenie środowiska I zapobiegają rozmnażaniu mikroorganizmów chorobotwórczych w twoim domu. Jednak nie każda powierzchnia jest łatwa do dezynfekcji. Przykładowo materace oraz sofy są siedliskiem ogromnej ilości szkodników i trudno zdezynfekować je bez ich uszkodzenia. Istnieją tylko dwa rozwiązania: środki chemiczne (które mogą pociągnąć za sobą negatywne konsekwencje zdrowotne) lub para wodna.

Homepage article right
                        image

Ważne jest, by rozważyć moc wody, jako niezbędnego elementu życia, który w znacznym stopniu przyczynił się do poprawy zdrowia ludzi. Jako para wodna może być niezwykle skuteczna w eliminowaniu mikroorganizmów, pod warunkiem, że jest odpowiednio kontrolowana.

W przypadku Ultradelikatnej Suchej Pary (DMS) Laurastar, woda podgrzewana do 160°C zmienia się w stuprocentową pare wodną w stanie gazowym, która po uwolnieniu posiada wyjątkową moc. DMS wnika głęboko we włókna i dociera do najmniejszych szczelin przedmiotów, aby w naturalny sposób dezynfekować i odkażać, eliminując do 99,9999% wirusów i bakterii.

ODKRYJ IZZI